Już tylko kilka dni można odwiedzić wielki labirynt w polu kukurydzy

W polu kukurydzy pod Świdnicą powstał ogromny labirynt

Milikowice to niewielka miejscowość. Najbliższym większym okolicznym miastem jest Świdnica. Teraz o wsi liczącej niecałe 600 mieszkańców może zrobić się naprawdę głośno. Wszystko za sprawą nietypowej atrakcji – wielkiego labiryntu wyciętego w polu kukurydzy.

Wieś w gminie Jaworzyna Śląska, której historia ma kilkaset lat

Historia Milikowic sięga dawnych czasów. Znana wcześniej jako Arnoldsdorf, czy Arnsdorf  wieś była posiadłością niemieckich rycerzy i rodzin hrabiów. Ten teren stał się częścią Polski po drugiej wojnie światowej – wtedy przybrał obecną nazwę.

Wśród atrakcji tej dolnośląskiej miejscowości znajduje się kilka zabytków. To między innymi trzynastowieczny kościół w stylu wczesnego gotyku oraz zespół pałacowy, w skład którego wchodzi neogotycki dworek oraz park.

Teraz do tej listy można dopisać największy w kraju labirynt stworzony w polu kukurydzy.

Na polu powstało arcydzieło i duża atrakcja – wielki labirynt

Pole, na którym znajduje się ogromny labirynt należy do Majątku Ziemskiego Stary Jaworów. Pomysłodawcami i twórcami takiego nietypowego przedsięwzięcia byli miejscowi rolnicy.

Labirynt ma kształt koła i dobrze widać go dopiero z powietrza. Lepiej się pospieszyć z jego odwiedzeniem, gdyż wkrótce zostanie ścięty.