W środku nocy zauważono bobra na placu Jana Pawła II we Wrocławiu

Kiedy nadeszła noc w czwartek, 28 marca, niecodziennym gościem na placu Jana Pawła II we Wrocławiu okazał się być dorosły bóbr. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż rezydencją tego zwierzaka jest miejska fosa. Nie jest to pierwsze obserwowane zdarzenie tego typu – coraz częściej bóbr pojawia się w centralnych punktach miasta.

Na filmiku pani Heleny można dostrzec jak dużo zamieszania wywołała ta sytuacja. Dorosły bóbr swobodnie przechadzał się ścieżką rowerową umiejscowioną przy placu Jana Pawła II, tuż obok fontanny. Przechodnie oraz cykliści starali się omijać zwierzę, unikając bezpośredniego kontaktu. Mimo braku agresywnych zachowań ze strony ludzi, bóbr wyraźnie odczuwał stres spowodowany zainteresowaniem, które na niego spłynęło.

Niewykluczone jest to, że coraz częściej będziemy mogli spotkać bobry w centrum Wrocławia. Już na początku marca informowaliśmy o dorosłym osobniku, który swą podróż rozpoczął od Odry i dotarł aż do okolic kościoła garnizonowego. To miejsce leży zaledwie kilka kroków od Rynku, co świadczy o odwadze zwierzęcia.