Wciąż brak porozumienia w sprawie wspólnych biletów na MPK Wrocław i pociągi!

Już od ponad pół roku trwają administracyjne przepychanki między MPK Wrocław a PKP. Do czerwca 2022 roku, w wyniku podpisanego w 2013 roku porozumienia, pasażerowie mogli na jednym bilecie korzystać zarówno z kolei jak i z MPK. Gdy umowa się skończyła, zaczęły się wzajemne oskarżenia.

Urząd Miasta Wrocław jest zdania, że dane, które były przekazane do podpisania poprzedniej umowy, nadal są aktualne. Z punktu widzenia mieszkańców, układ na jakim funkcjonowało porozumienie między kolejami a MPK Wrocław było bardzo korzystne dla obu stron. Niestety, kolej jest innego zdania.

Trudno odmówić jednak logiki rozumowania przedstawicielom Kolei. Nie zgadzają się oni na oparcie szacunków umowy na podstawie danych zebranych w 2019 roku. Podpisanie umowy na kolejne dwa lata na niepewnych szacunkach mogą być niekorzystne zarówno z finansowego jak i ekonomicznego punktu widzenia.

Przedstawiciele Urzędu Miasta i Kolei mają spotkać się w drugiej połowie stycznia 2023 i ponownie spróbować rozwiązać ten problem. O wynikach redakcja będzie informować na bieżąco.