Wiceminister Krzysztof Śmieszek proponuje bezpłatne podróże kolejowe dla młodych Europejczyków poniżej 26 roku życia

Podejmujący wyzwanie w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego, reprezentant Lewicy i wiceminister sprawiedliwości, Krzysztof Śmieszek, w trakcie przemówienia we Wrocławiu zaznaczył swoje zaangażowanie na rzecz umożliwienia młodzieży do 26 roku życia bezpłatnego korzystania z usług kolejowych podczas wakacji po całej Europie.

Podczas sobotniej konferencji prasowej tej lewicowej formacji politycznej we Wrocławiu, Śmieszek, będący jednym z liderów dolnośląskich struktur tego ugrupowania i pełniący obowiązki wiceministra sprawiedliwości, podkreślił, że kluczowym elementem programu Lewicy jest przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu oraz troska o dobro najmłodszych mieszkańców kontynentu.

Śmieszek zwraca uwagę, że ten ambitny plan dotyczący transportu kolejowego ma ogromne znaczenie nie tylko dla procesu integracyjnego w Europie. Dlatego – jak zaznacza – Lewica będzie dążyć do wprowadzenia takiego rozwiązania, które umożliwi młodym ludziom do 26 roku życia bezpłatne podróżowanie pociągami po krajach europejskich podczas okresu wakacyjnego.