Wrak samochodu na parkingu Pasażu Zielińskiego – mieszkańcy pytają o legalność spania wewnątrz

Tuż obok Pasażu Zielińskiego, na parkingu przy ulicy Swobodnej, stoi od pewnego czasu wrak osobowego samochodu marki renault. Przeznaczenie tego pojazdu wydaje się być niecodzienne, gdyż prawdopodobnie służy on jako schronienie dla bezdomnych. Mieszkańcy okolicy zastanawiają się, czy takie wykorzystanie wraku jest legalne i co dalej stanie się z tym niebezpiecznym „domem” na kołach.

Samochód nie tylko brakuje jednego koła oraz tablic rejestracyjnych, ale także nieprzyjemnie zaskakuje swoim wyglądem. Na szczęście szyby pojazdu są niewybijane, jednak pozostaje pytanie – kto jest właścicielem tego auta? Mieszkańcy zauważyli, że ewidentnie ktoś od jakiegoś czasu korzysta z tego opuszczonego samochodu jako miejsca do spania. Wewnątrz można dostrzec koce oraz porozrzucane pojemniki.

Taka sytuacja wywołuje wiele pytań wśród mieszkańców: czy spanie w takim miejscu jest w ogóle legalne? Co się stanie z tym wrakiem, który zajmuje miejsca parkingowe potrzebne innym użytkownikom? W celu wyjaśnienia tych wątpliwości skontaktowaliśmy się z wrocławską Strażą Miejską.