’WROCŁAW-4′: Elitarna grupa ratownicza Dolnego Śląska

Na terenie województwa dolnośląskiego działa dwie grupy specjalistyczne zajmujące się ratownictwem technicznym. Właśnie jedną z nich stanowi 'WROCŁAW-4′, która jest renomowaną jednostką w tej dziedzinie.

'WROCŁAW-4′ powstała na mocy rozkazu wydanego w 2013 roku. Obecnie, grupa swoje działania realizuje opierając się na strukturach Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych nr 4 i 7, które mają siedzibę we Wrocławiu.

Zakres terytorialny, który znajduje się pod ochroną Grupy na poziomie B, jest dość obszerny. Obejmuje on miasta Wrocław i Wałbrzych, a także powiaty: górowski, trzebnicki, wołowski, milicki, oleśnicki, średzki, wrocławski, oławski, jaworski, świdnicki, wałbrzyski, strzeliński, dzierżoniowski, ząbkowicki i kłodzki. Dodatkowo pod ich opiekę podlegają również powiaty rawicki, ostrzeszowski i kępiński znajdujące się w województwie wielkopolskim.

Jeśli chodzi o obszar chroniony na poziomie C przez Grupę 'WROCŁAW-4′, to obejmuje on tereny trzech województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Na tym poziomie grupa ma pod swoją opiekę również powiaty: sieradzki, wieruszowski, wieluński i pajęczański położone w województwie łódzkim; rawicki, krotoszyński, ostrowski, ostrzeszowski, kępiński oraz miasto Kalisz zlokalizowane w województwie wielkopolskim; a także powiaty: żarski, żagański i nowosolski z województwa lubuskiego.