Wrocław na majówkę – tu na pewno nie będziesz się nudzić!

Każdego roku Wrocław przyciąga tysiące turystów z Polski i świata.

Zwiedzający nigdy nie mogą narzekać na brak atrakcji – szereg zabytków, atrakcji kulturalnych czy charakterystyczny klimat sprawiają, że nawet krótka weekendowa wycieczka zamienia się w prawdziwą przygodę. Jak „wyciągnąć” z miasta jak najwięcej, nie tracąc czasu na logistykę?

Spacer ulicami centrum – dobry na start!

Nie nastawiaj się, że w trakcie majówki we Wrocławiu odwiedzisz wszystkie najważniejsze miejsca na mapie miasta. Jest ich na tyle dużo, że trzeba będzie mocno doprecyzować swoje plany. Obowiązkowym obszarem jest oczywiście stare miasto, którego częścią jest zabytkowy rynek ze słynnym ratuszem. Ciekawostką jest fakt, że to najstarszy tego typu obiekt w całym kraju!

Spacerując uliczkami starówki, warto zobaczyć również pomnik Aleksandra Fredry, pręgierz czy fontannę. Na pewno słyszałeś także o wrocławskich krasnoludkach, których figurki kryją się w różnych częściach miasta. Jedną z ciekawych tras zwiedzania może być właśnie podążanie ich śladem. Kiedy zachwycisz się już klimatem miasta, warto wybrać się do Ogrodu Japońskiego czy Ogrodu Zoologicznego obok Hali Stulecia.

Aby zdążyć ze wszystkim, jeszcze przed przyjazdem zarezerwuj parking płatny. Wrocław ma taki obszar bezpośrednio pod Narodowym Forum Muzyki.

Komunikacja we Wrocławiu – jak się zorganizować?

W stolicy Dolnego Śląska komunikacja miejska działa bardzo sprawnie. Gorzej jest z poruszaniem się własnym autem i jak w każdym dużym mieście – parkowanie w centrum to bynajmniej nie bułka z masłem.

Jeżeli chcesz zostawić samochód w bezpiecznym miejscu, wykorzystaj strzeżony parking. Wrocław-Centrum to jeden z tych, które objęte są całodobowym monitoringiem, a dodatkowo nadzorem fizycznym. Miejsca postojowe zlokalizowane są pod ziemią. Za cały dzień postoju płaci się ok. 30 zł, a miejsc parkingowych jest ponad 600! Na parking wjeżdża się z ul. Krupniczej lub ul. Kazimierza Wielkiego (przez ul. Zamkową).