W niedzielę we Wrocławiu może spaść śnieg

Wrocław na weekend – jaka będzie pogoda?

Kilka dni temu synoptycy przewidywali opady śniegu od dzisiaj do końca przyszłego tygodnia. Jak się okazuje, śnieg spadnie, ale w dopiero w niedzielę. Wtedy możemy się także spodziewać znacznego ochłodzenia.

Słoneczna sobota 27.11

W sobotę na niebie zagości słońce. Nie powinniśmy obawiać się zniszczenia weekendowych planów przez złą pogodę. W sobotę nie będzie padał deszcz, ani zapowiadany wcześniej śnieg.

Temperatura w szczycie osiągnie 4 stopnie, a w nocy spadnie do -2 stopni Celsjusza. Nie będzie wietrznie – w sobotę pogoda pozwoli więc na dłuższy spacer lub wycieczkę do centrum miasta.

Śnieg w niedzielę!

Drugi dzień weekendu przynosi znaczne ochłodzenie – temperatura spadnie do zera stopni Celsjusza. W niedzielę powinniśmy się spodziewać pierwszego w tym sezonie śniegu.

Śnieg powinien padać w niedzielę właściwie od rana. Możliwe, że po przebudzeniu zobaczymy więc za oknem miasto pokryte białym puchem? Raczej nie, choć śnieg popada aż do wtorku. Później przyjdzie kolejna zmiana pogody – ocieplenie do 6-7 stopni Celsjusza połączone z narowistymi burzami.

Chcąc przygotować się na nadejście zimy, warto zaopatrzyć się w porządne buty. Zobacz, jak zaoszczędzić na zakupie śniegowców ze skóry.