MiastoRozrywkaZwiedzanie

Niedziela we Wrocławiu. Dokąd pójść w deszczowy dzień?

Ze względu na złą pogodę coraz częściej Wrocławianie będą spędzać czas pod dachem lub zostając w domu. Zobacz, w jakie miejsca warto się wybrać, gdy pogoda na dworze nie dopisuje.

Wrocławskie muzea

Bardzo niedocenianą, ciekawą i zarazem tanią rozrywką we Wrocławiu jest zwiedzanie muzeów. Do najciekawszych należą Muzeum Narodowe oraz muzeum wojskowości zlokalizowane w Arsenale przy ul. Kazimierza Wielkiego. Bilety kosztują ledwie kilka złotych, a w muzeach przeważnie nie ma zbyt wielu osób. To świetne miejsca, w których można spędzić kilka godzin.

Aquapark, a może tradycyjny basen?

W stolicy Dolnego Śląska funkcjonuje nowoczesny Aquapark. Wrocławski Park Wodny kusi atrakcjami, wejście jest jednak dosyć drogie. Wyjście na basen rodziną 2+2 (rodzice z dwójką dzieci) oznacza konieczność wydania około 150 złotych na bilety. Jeżeli chcemy w trakcie zabawy w wodzie zrobić sobie przerwę i skorzystać z oferty tamtejszej restauracji – koszt znacznie wzrośnie.

Ciekawą alternatywą są inne wrocławskie baseny. Nie mają aż tylu atrakcji, co Aquapark, pozwalają jednak popływać w nieco bardziej komfortowych warunkach – jest tam zdecydowanie mniej odwiedzających. Koszt biletu również jest kilkukrotnie niższy. Dobrą opcją może być też wyjazd do jednego z podwrocławskich mniejszych parków wodnych.  Warto sprawdzić te w Brzegu Dolnym, Jelczu-Laskowicach i inne.

Wrocławskie ZOO – warto iść tam w złą pogodę?

Poza sezonem duża część atrakcji we wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym jest dostępna w ograniczonych godzinach. Afrykarium oraz inne budynki są zamykane już o 16:00. Jeżeli możemy wybrać się do ZOO w godzinach jego otwarcia, będzie dobrym sposobem na spędzenie czasu całą rodziną.

Lodowiska we Wrocławiu

Wraz z nadejściem zimy we Wrocławiu otwierają się lodowiska. Warto skorzystać z ich oferty i poznać jazdę na łyżwach. Ten nietypowy sport dostarcza wielu wrażeń i jest niezłym sposobem na aktywny weekend w zimie. Niektóre lodowiska, na przykład to w Hali Orbita, są kryte – pozwalają na zabawę również przy bardzo złej pogodzie.

A może wyjazd w góry?

Zima zawsze najlepiej wygląda w górach. Zbocza pokryte śniegiem i malownicze widoki zachęcają do odwiedzanie południowej części Polski. Zima w Tatrach zagościła już jakiś czas temu. Nieco niższe Karkonosze, które są znacznie bliżej Wrocławia, także są świetnym pomysłem na niedzielną wycieczkę.

Powiązane tematy
RozrywkaSport

Nowy piłkarz Śląska Wrocław. Trafia do nas z Bundesligi!

Nowym piłkarzem drużyny Śląska Wrocław został Denniss Jastrzembski. Reprezentant Polski U-20…
Czytaj dalej
InfrastrukturaRozrywka

PRIMARK otworzy się w Magnolii!

Centrum Handlowe Magnolia jest jednym z najpopularniejszych we Wrocławiu. Wkrótce powstanie tam…
Czytaj dalej
RozrywkaSport

Siłownia dla seniorów z Wrocławia. Sponsorem jest MPK

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne przygotowało darmową siłownię dla wrocławskich…
Czytaj dalej