Atrakcje zimą we Wrocławiu

Niedziela we Wrocławiu. Dokąd pójść w deszczowy dzień?

Ze względu na złą pogodę coraz częściej Wrocławianie będą spędzać czas pod dachem lub zostając w domu. Zobacz, w jakie miejsca warto się wybrać, gdy pogoda na dworze nie dopisuje.

Wrocławskie muzea

Bardzo niedocenianą, ciekawą i zarazem tanią rozrywką we Wrocławiu jest zwiedzanie muzeów. Do najciekawszych należą Muzeum Narodowe oraz muzeum wojskowości zlokalizowane w Arsenale przy ul. Kazimierza Wielkiego. Bilety kosztują ledwie kilka złotych, a w muzeach przeważnie nie ma zbyt wielu osób. To świetne miejsca, w których można spędzić kilka godzin.

Aquapark, a może tradycyjny basen?

W stolicy Dolnego Śląska funkcjonuje nowoczesny Aquapark. Wrocławski Park Wodny kusi atrakcjami, wejście jest jednak dosyć drogie. Wyjście na basen rodziną 2+2 (rodzice z dwójką dzieci) oznacza konieczność wydania około 150 złotych na bilety. Jeżeli chcemy w trakcie zabawy w wodzie zrobić sobie przerwę i skorzystać z oferty tamtejszej restauracji – koszt znacznie wzrośnie.

Ciekawą alternatywą są inne wrocławskie baseny. Nie mają aż tylu atrakcji, co Aquapark, pozwalają jednak popływać w nieco bardziej komfortowych warunkach – jest tam zdecydowanie mniej odwiedzających. Koszt biletu również jest kilkukrotnie niższy. Dobrą opcją może być też wyjazd do jednego z podwrocławskich mniejszych parków wodnych.  Warto sprawdzić te w Brzegu Dolnym, Jelczu-Laskowicach i inne.

Wrocławskie ZOO – warto iść tam w złą pogodę?

Poza sezonem duża część atrakcji we wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym jest dostępna w ograniczonych godzinach. Afrykarium oraz inne budynki są zamykane już o 16:00. Jeżeli możemy wybrać się do ZOO w godzinach jego otwarcia, będzie dobrym sposobem na spędzenie czasu całą rodziną.

Lodowiska we Wrocławiu

Wraz z nadejściem zimy we Wrocławiu otwierają się lodowiska. Warto skorzystać z ich oferty i poznać jazdę na łyżwach. Ten nietypowy sport dostarcza wielu wrażeń i jest niezłym sposobem na aktywny weekend w zimie. Niektóre lodowiska, na przykład to w Hali Orbita, są kryte – pozwalają na zabawę również przy bardzo złej pogodzie.

A może wyjazd w góry?

Zima zawsze najlepiej wygląda w górach. Zbocza pokryte śniegiem i malownicze widoki zachęcają do odwiedzanie południowej części Polski. Zima w Tatrach zagościła już jakiś czas temu. Nieco niższe Karkonosze, które są znacznie bliżej Wrocławia, także są świetnym pomysłem na niedzielną wycieczkę.