Wrocław ozdobiony nowym muralu! Andrzej Tylkowski i jego dzieło na ulicy Tadeusza Boya-Żeleńskiego

Wrocław wzbogacił się o kolejny mural, który stanowi nie tylko artystyczną dekorację, ale także ważny element kampanii społeczno-edukacyjnej. Mural, stworzony przez lokalnego artystę Andrzeja Tylkowskiego, zdobi jedną ze ścian budynku mieszkalnego przy ulicy Tadeusza Boya-Żeleńskiego 74. Postanowiliśmy przyjść na miejsce i ocenić go samodzielnie.

Nowo powstałe dzieło sztuki na płaszczyźnie muru we Wrocławiu można znaleźć pod adresem ulica Tadeusz Boya-Żeleński 74. Mural ukazuje parę podróżującą na tandemie, otoczoną przez bujne i rozłożyste maki. Wybór tej konkretnej flory nie jest przypadkowy – mural został zrealizowany jako część kampanii społeczno-edukacyjnej o nazwie MAKi („męski a kobiecy punkt widzenia”).

Głównym elementem fresku jest para podróżująca na rowerze typu tandem, a towarzyszące im maki dodają całości uroku. Na tle obrazu widoczne są sylwetki charakterystycznych budynków Wrocławia, takich jak Ostrów Tumski czy Hala Stulecia. Co więcej, w kompozycji znajduje się kod QR, który po zeskanowaniu przekierowuje do strony internetowej kampanii MAKi. Dzieło ma żywą kolorystykę, co sprawia, że oglądanie go jest prawdziwą przyjemnością dla oka.