Tragiczny wypadek w Ścinawce Średniej: Kierowca ciężarówki nie żyje

Dnia 4 września, tuż przed południem, w krainie Ścinawka Średnia miało miejsce tragiczne zdarzenie drogowe. Szczególnie dotkliwe okoliczności zdarzyły się na ulicy Kościuszki, gdzie ciężarówka nieszczęśliwie przewróciła się. Droga prowadziła kierowcę do Nowej Rudy Słupiec. W wyniku tego tragicznego zdarzenia, życie stracił sam kierowca.

Informacje o tym smutnym zdarzeniu napłynęły do nas około godziny 12.00. W miejscu wypadku aktywnie pracowały służby ratownicze – technicy z policji oraz jednostka straży pożarnej, które odpowiednio zabezpieczyły teren tragedii.

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że przyczyną wypadku mogła być utrata kontroli nad pojazdem przez kierowcę. Ciężarówka skręciła na przeciwny pas ruchu i w wyniku tego przewróciła się na jezdni i nasyp drogowy. Niestety, pomimo usilnych prób ratowników, którzy wydobyli mężczyznę z kabiny ciężarówki, nie udało się przywrócić mu funkcji życiowych.

Bezpośrednie przyczyny śmierci kierowcy zostaną ustalone podczas sekcji zwłok. Na chwilę obecną nie jest jeszcze jasne, czy ofiara wypadku mogła wcześniej doświadczyć jakiegoś odczucia słabości czy też zgubiła życie poprzez uderzenie w nasyp drogowy. Śledztwo w tej sprawie będzie kontynuowane.