Wrocław zyska nowy gabinet profilaktyki intymnej otwarty 24h na dobę

Zgodnie z uchwalonym wnioskiem Nowej Lewicy, który znalazł się w planie budżetowym miasta na nadchodzący rok, we Wrocławiu zostanie uruchomiony całodobowy gabinet profilaktyki intymnej. Radny Dominik Kłosowski tłumaczy, że będzie to miejsce, gdzie obywatele będą mogli uzyskać recepty na różne medykamenty, takie jak antykoncepcja awaryjna, bez potrzeby skierowania ani klauzuli sumienia.

Kłosowski podkreśla wagę stworzenia takiego punktu dla kobiet z Wrocławia, które będą mogły skorzystać z bezpłatnej opieki ginekologicznej bez konieczności wcześniejszego skierowania. To pozwoli im na łatwiejszy dostęp do usług lekarza ginekologa.

Wiceprezydent Wrocławia, Bartłomiej Ciążyński, dodaje, że oprócz ginekologa w placówce będzie również pracować urolog. Zwraca uwagę na konieczność utrzymania punktu jako bezpłatnego i dostępnego bez skierowań. Podkreśla to jako element odmienny od innych placówek finansowanych przez NFZ. Dodatkowo, Ciążyński zaznacza, że w tym gabinecie nie będzie obowiązywać klauzula sumienia.