Zderzenie na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia powoduje ogromne korki

Wczesnym rankiem 12 grudnia, tuż po godzinie 7.00, na Obwodnicy Autostradowej Wrocławia doszło do kolizji pięciu pojazdów, w tym jednego ciężarowego. W wyniku tego zdarzenia droga jest częściowo sparaliżowana a utworzony zator wynosi blisko 10 kilometrów – przekazuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Pytanie, które nasuwa się w tej sytuacji, to jak długo potrwa odzyskanie pełnej sprawności ruchu?

Na trasie AOW (A8) 12 grudnia doszło do poważnych perturbacji. Tego dnia, nieco przed siódmą rano na 17 kilometrze obwodnicy w stronę Kudowy pomiędzy węzłami: Wrocław Stadion a Wrocław Północ, miała miejsce karambol czterech samochodów osobowych i jednej ciężarówki. Na szczęście nie odnotowano żadnych rannych lecz sytuacja na drodze jest skomplikowana. Dwa pasy – lewy oraz awaryjny – są zablokowane przez uszkodzone pojazdy co powoduje, że ruch jest możliwy jedynie prawym pasem.

Kolizja na AOW spowodowała powstanie dużych korków w rejonie miejsca zdarzenia. Długość utworzonego zatoru wynosi już 10 kilometrów. GDDKiA prognozuje, że utrudnienia mogą potrwać około 3 godzin. Policja zwraca się z apelem do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości.