Wrocławska AOW – karambol i zablokowana droga

Do dużego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj około godziny 15.30 na obwodnicy Wrocławia. Zdarzenie miało miejsce na wysokości Stadionu Wrocław. Do około 21.20 droga była zablokowana. W sumie zderzyło się tam 6 samochodów, w tym ciężarówki.
 

Korki na AOW

 
Wypadek miał miejsce pomiędzy węzłami Wrocław Zachód, a Wrocław Lotnisko. Początkowo zablokowane było część drogi w kierunku Warszawy. Na drodze tworzył się ogromny korek, który z chwili na chwilę przybierał na wielkości.
 
Około 17.30 korek sięgał już 15 kilometrów, a droga była całkowicie nieprzejezdna przez blokujące ją auto ciężarowe, które stanęło w poprzek.
 
Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, w wyniku zdarzenia obrażeń doznały 4 osoby. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
 
 

Jak doszło do wypadku?

 
Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami wypadek spowodował nieostrożny kierowca ciężarówki, który wjechał w tył jadącego przed nim TIRA. Siła uderzenia spowodowała wjechanie w kolejny samochód ciężarowy, który uderzył kolejną osobówkę.
 
Sprzątanie miejsca wypadku i ustalanie przyczyn trwał kilka godzin. Dopiero chwilę przed 21 uruchomiono jeden z pasów, a pół godziny później droga była już w pełni przejezdna. Tym razem obyło się bez poważnych obrażeń i przypadków śmiertelnych.
 
Apelujemy jednak o zachowanie rozsądku na drodze i baczne obserwowanie otoczenia. Nie wsiadajmy za kółko zmęczeni lub pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi, aby stworzyć naprawdę niebezpieczną sytuację.