Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy: Zapierające dech w piersiach widowisko pełne kolorów i świątecznej atmosfery

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy jest prawdziwym magnesem dla mieszkańców miasta, ale przyciąga także licznych turystów. To miejsce pełne jest radości, życia i światła, szczególnie gdy zapada zmrok a kolorowe lampki oświetlają Rynek i okoliczne uliczki. Janusz Krzeszowski, z pasją dokumentujący to wydarzenie za pomocą drona, dostarczył nastrojowe ujęcia, które jeszcze bardziej podkreślają bajkowy charakter Jarmarku dzięki oprószającemu go śniegu.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to niezaprzeczalnie jedna z najważniejszych atrakcji tego dolnośląskiego miasta, przyciągająca rokrocznie blisko milion osób – zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych.

Podczas tego wydarzenia nie może zabraknąć symbolicznego zapalenia choinki na wrocławskim Rynku. Ten emocjonujący moment nastąpi w dniu Mikołajek, czyli 6 grudnia o godzinie 17:00.

Ciekawostką tegorocznego Jarmarku jest to, że po raz pierwszy będzie on otwarty dla zwiedzających aż do 7 stycznia 2024 roku. Oznacza to, że będzie można go odwiedzić również podczas Nocy Sylwestrowej i w Święto Trzech Króli. Jednakże należy pamiętać, że Jarmark będzie nieczynny w następujące dni:

  • 24 grudnia 2023 (Wigilia) – Jarmark zostanie zamknięty;
  • 25 grudnia 2023 (Pierwszy dzień Świąt) – także w tym dniu Jarmark nie będzie otwarty;
  • 26 grudnia 2023 (Drugi dzień Świąt) – Jarmark rozpocznie działalność o godzinie 13:00;
  • 31 grudnia 2023 (Sylwester) – stoiska z wyrobami przemysłowymi będą otwarte do godziny 17:00, natomiast te z ofertą gastronomiczną i napojami czynne do godziny 02:00 1 stycznia 2024;
  • 1 stycznia 2024 (Nowy Rok) – w ten dzień Jarmark ponownie zostanie zamknięty.