Tramwaj na WOŚP

Wrocławski tramwaj sprzedany na licytacji. Prawie sto tysięcy trafiło do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Wrocławskie MPK wystawiło tramwaj na WOŚP. Pojazd osiągnął bardzo wysoką cenę, niemal 100 tysięcy złotych. Co zwycięzca aukcji charytatywnej zrobi z tym pojazdem?

MPK dało tramwaj na WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku przyciąga wielu darczyńców. Nie brakuje także firm i różnych instytucji, które wspierają całą akcję. Tak było i w tym roku, a niektóre licytacje były bardzo nietypowe. Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, wystawił na charytatywną aukcję swoje kotlety mielone. Własnoręcznie przyrządzony posiłek obiecał dowieźć na terenie Dolnego Śląska.  Aukcja osiągnęła niebagatelną cenę niemal dziewięciu tysięcy złotych.

Prezes wrocławskiego MPK przekazał natomiast na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy swój żółty szalik. Nie jest to jednak zwykła część ubioru, a charakterystyczny gadżet, który wielu Wrocławian dobrze kojarzy. Prezes MPK pojawiał się w nim między innymi w telewizyjnych wywiadach, czy na zdjęciach obrazujących zakupy nowych pojazdów przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu.

Niemal 100 tysięcy złotych na szczytny cel – tramwaj na WOŚP

Tramwaj wystawiony przez MPK osiągnął astronomiczną cenę 99.999 złotych.  Licytacja startowała od złotówki, lecz szybko osiągnęła dużo wyższą kwotę. Wylicytowany tramwaj to Konstal 105Na, jeden z bardziej popularnych modeli. Takie niebieskie tramwaje dominowały na wrocławskich torowiskach jeszcze kilka lat temu. Ostatnimi laty zostały już zastąpione przez dużo nowocześniejsze pojazdy niskopodłogowe.

Prezes MPK zapowiedział, że zwycięzca licytacji otrzyma dodatkowy prezent. Miał nim być kurs nauki jazdy tramwajem, gdy kwota licytacji przekroczy 100 tysięcy złotych. Suma zatrzymała się na wartości o 1 zł niższej. Władze MPK i tak proponują zwycięzcy przeprowadzenie bezpłatnego szkolenia. Prezes MPK Krzysztof Balawejder podkreślił, że zabrakło bardzo niewielkiej kwoty to osiągnięcia zakładanych stu tysięcy.

Tramwaj wylicytowany na aukcji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma spory przebieg

Tramwaj Konstal 105Na, który zwycięzca licytacji wygrał za 99.999 złotych ma już 43 lata. Przez ten czas służył na wrocławskich ulicach. Z pewnością przewiózł w tym czasie wielu pasażerów. Ma przebieg ponad 3 miliony kilometrów! Wciąż jest jednak całkowicie sprawny.  Korzystając z okazji, Prezes MPK przypomniał o trwającej jeszcze do 6 lutego licytacji jego żółtego szalika.

Zobacz inne artykuły na temat WOŚP:

Kolejna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już w przyszłym roku. Wciąż trwa jednak wiele aukcji charytatywnych, a banki i serwisy internetowe umożliwiają dokonywanie wpłat.

fotografia pochodzi ze strony MPK Wrocław