Śląsk przegrał z Pogonią Szczecin

Koszykarze Śląska Wrocław pokonali Turków w europejskich pucharach!

Wczoraj odbył się mecz Śląsk Wrocław – Turk Telekom Ankara. Koszykarze zmierzyli się w ramach rozgrywek EuroCup. To kolejna wygrana Wrocławian w europejskim pucharze.

Pewne zwycięstwo Śląska Wrocław z Turkami

Mecz Śląsk Wrocław – Turk Telekom Ankara odbywał się w europejskim pucharze EuroCup. Dotychczas Śląsk tylko jeden raz zdołał pokonać przeciwników. Wczoraj koszykarze z Wrocławia pewnie pokonali rywali z Turcji. Kibice podziękowali im owacją na stojąco. Mecz rozegrano w Hali Stulecia.

Od początku meczu kibice nie mogli mieć złudzeń, kto wygra ten mecz. Koszykarze Śląska Wrocław po kilku minutach prowadzili już 22-5! Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 26-11 dla Wrocławian. Zespół z Ankary w późniejszej części gry poprawił swoją postawę, na nic się to jednak nie zdało.

Przewaga z pierwszej kwarty utrzymała się do końca spotkania

W meczu Śląsk Wrocław – Turk Telekom Ankara decydujący był piorunujący początek gospodarzy. Goście nie zdołali już odrobić strat. Najlepszy w Śląsku Wrocław znów był Travis Trice. Amerykański koszykarz zdobył 20 punktów i został wybrany MVP spotkania.

Dobrą postawę koszykarzy Śląska Wrocław w dużej mierze zawdzięczamy trenerowi. Andrij Urlep sprawił, że koszykarze grają coraz lepiej. Z meczu na mecz rośnie forma naszych zawodników, co cieszy nie tylko trenera, ale także kibiców. To dobrze, ponieważ początki sezonu i start pracy nowego-starego trenera Wrocławian nie był obiecujący.