Wyspa Przygód – plac zabaw z fabryką piasku. Wrocław

Cykl z placami zabaw dobiegł już końca, jednak nie przedstawiliśmy w nim miejsca, które powinno być doskonale znane mieszkańcom Wrocławia. Park Wyspa Przygód to miejsce naprawdę godne uwagi, które dodatkowo pozwoli na niewielkie eksperymenty. Sprawdź, co kryje to niezwykłe miejsce.
 

Wrocławska Wyspa Przygód

 
Na ulicy Poznańskiej we Wrocławiu znajduje się naprawdę ciekawe miejsce, które z pewnością zafascynuje również niejednego rodzica Wyspa Przygód to plac zabaw z pomysłem. Nie brakuje tam ciekawych sprzętów, a największą atrakcją jest fabryka piasku, która pozwala na naprawdę wiele.
 
Plac powstał w ramach obywatelskiego budżetu (WBO 2014). Projekt zaskakuje w wielu miejscach. To zdecydowany sukces tego typu przedsięwzięć i mamy nadzieję, że w przyszłości będzie jeszcze więcej takich miejsc.
 

Uciecha dla małych wspinaczy

 
Ten plac zabaw ma do zaoferowania wiele atrakcji dla ruchliwych, młodych alpinistów. Znajdziemy tutaj naprawdę spore konstrukcje, które pozwalają na wspinaczkę. Nie będą to tylko nudne i powtarzalne atrakcje spotykane na innych placach. Tutaj możemy wejść na prawdziwie pokręcone konstrukcje, które z powodzeniem mogą być wyzwaniem dla dorosłych. Są tu również standardowe drabinki i domki ze zjeżdżalniami.
 
Nie brakuje tu również atrakcji do bujania i huśtania. Możemy zmierzyć się z podniebną deskorolką oraz podciąganiem na drążku.
 

Fabryka piasku

 
To, co w tym pacu najlepsze to naprawdę rozbudowana fabryka piasku. To tutaj dzieci mogą transformować, magazynować i formować piaskowe figury. Za pomocą kół i pokręteł utworzą się różne kształty, Można też przenosić piasek za pomocą dość skomplikowanej maszynerii.
 
Popularną atrakcją jest również koparka, niezbędna do wydobywania cennego surowca. Mniejsze dzieci mogą rysować piaskiem za pomocą specjalnych szablonów. Ciężko opisać wszystkie uciechy, jakie czekają tam małych milusińskich. Park powinien odwiedzić każdy, kto lubi spędzać czas ze swoimi dziećmi podczas niecodziennych zadań.