Zatrzymanie poszukiwanej oszustki we Wrocławiu

Policja we Wrocławiu w końcu zatrzymała 44-letnią kobietę, która była poszukiwana na podstawie aż czterech listów gończych. Kobieta była notoryczną przestępczynią, unikającą kary pozbawienia wolności za wyłudzenie niemalże dwustu tysięcy złotych od różnych przedsiębiorstw na terenie całego kraju. Ogólna liczba przestępstw, które udało się jej udowodnić, sięga kilkudziesięciu. Obecnie oszustka jest już w areszcie.

Wiekowa pani została skazana na karę więzienia przez sądy we Wrocławiu i Piszu za niemalże 50 przestępstw polegających na wyłudzeniach kredytów od licznych instytucji finansowych. Podsumowując wszystkie wydane na jej temat wyroki, 44-latka została skazana na łączny okres pięciu lat więzienia.

Przez długie lata oszustka skutecznie unikała konsekwencji swoich działań. Wykorzystywała sfabrykowane dokumenty, takie jak potwierdzenia tożsamości oraz dowody na osiągane dochody, aby oszukać system i zdobyć prawie 200 tysięcy złotych – relacjonuje młodszy aspirant Rafał Jarząb z wrocławskiej komendy policji. Obecnie jednak, po latach unikania sprawiedliwości, kobieta została zatrzymana i umieszczona w areszcie.