Ósma edycja Przystanku Niepodległość z udziałem znanych postaci świata polityki i mediów

Znajdujące się w Polanicy-Zdroju wydarzenie – Przystanek Niepodległość, które odbyło się w dniach od 15 do 17 września, cieszyło się patronatem honorowym premiera Mateusza Morawieckiego. Tegoroczna, ósma już edycja, toczyła się pod hasłem „Wolność jest w Tobie, wolność jest w Nas”. W tym czasie rozważano na panelach dyskusyjnych historie życia ludzi, które dla wielu są inspiracją i drogowskazem.

Do takich inspirujących postaci, które były tematem rozmów, zaliczani są bez wątpienia prezydent Lech Kaczyński oraz papież Jan Paweł II. Ważnymi punktami dyskusji były również zagadnienia dotyczące rozumienia wolności jako takiej, jej znaczenia dla młodszych pokoleń oraz postrzegania wolności jako nieskończenie cennego daru.

Podczas owych debat obecni byli znani goście tacy jak Dorota Kania – redaktor naczelna grupy Polska Press, Anna Fotyga – była minister spraw zagranicznych oraz europosłanka czy prof. Jan Żaryn – dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Paderewskiego. W panelach wzięli również udział prof. Krzysztof Szwagrzyk z Instytutu Pamięci Narodowej oraz redaktorzy Adrian Stankowski, Antoni Trzmiel, Jakub Maciejewski i Cezary Krysztopa.