Zoo we Wrocławiu i niesamowite Afrykanarium

Pobyt w Zoo to dla niejednego pozycja obowiązkowa. Wrocławski ogród należy do wyjątkowych i ciekawych miejsc. Zwłaszcza kiedy podróżujemy z dzieckiem. W artykule opowiemy krótko o najciekawszych miejscach Zoo. Mamy nadzieję, że wpis zainspiruje Was do wizyty.
 

Karmienie zwierząt

 
Jak w każdym zoo i we Wrocławiu możemy obserwować karmienie różnego rodzaju zwierząt. To idealna okazja do opowiedzenia dzieciom o różnych nawykach żywieniowych oraz sposobach żywienia zwierzaków. W niektórych przypadkach zadanie to ułatwione jest ze względu, na jakich wyjaśnienia udzielają karmiący. Jest tak na przykład w przypadku karmienia nosorożce indyjskich czy kotlików afrykańskich. Szczególnie widowiskowe jest zaś karmienie piranii. Zachęcamy do wizyty i popatrzenia na to piękne widowisko.
 

Afrykanarium

 
Będąc w Zoo, nie sposób ominąć Afrykanarium, gdzie zobaczymy ponad 350 gatunków zwierząt Afryki. Jest ono jednym z największych tego typu miejsc w Europie. Możemy podziwiać tam faunę i florę Morza Czerwonego czy Dżungli nad rzeką Kongo. Całość sprawia naprawdę niezwykłe wrażenie. Ilość gatunków i mnogość atrakcji zachwyca. Bardzo popularne i widowiskowe jest przejście podwodnym tunelem i obserwacja pływających dookoła zwierząt. Emocje i dobra zabawa gwarantowana.
 
Oczywiście nie są to wszystkie uroki tego zoo. Po więcej informacji zapraszamy na stronę. Znajdziecie tam informacje o zwierzętach, aktualne wydarzenia i ofertę warsztatów. Znajduje się tam również harmonogram karmienia.
 
Gotowi na wizytę? W tym roku nie może Was tam zabraknąć!