14. edycja American Film Festival we Wrocławiu prezentuje 126 filmów

W tym roku, na 14. edycji American Film Festival organizowanej we Wrocławiu od 7 listopada, widzowie będą mieli okazję zobaczyć aż 126 filmów. W skład tego imponującego zestawu wchodzi 94 pełnometrażowe produkcje. Wśród nich znalazły się takie hity jak „Priscilla” – najnowsze dzieło Sophii Coppoli opowiadające historię żony króla rock’n’rolla, Elvisa Presleya oraz „Dream Scenario” z Nicolasem Cagem w roli głównej. Wybrane filmy to najciekawsze nowości pochodzące prosto ze Stanów Zjednoczonych – podkreśla Stanisław Abramik z Kina Nowe Horyzonty, które będzie gospodarzem festiwalu.

Abramik entuzjastycznie mówi o różnorodności tegorocznej oferty: „Kino amerykańskie ma wiele do zaoferowania, wiele wartościowych filmów do prezentacji. W tym roku konkurencja jest naprawdę duża, ponieważ udało nam się zaangażować filmy z takich festiwali jak Wenecja, Cannes czy San Sebastian, czyli najbardziej prestiżowych wydarzeń filmowych na świecie. Te wyróżniające się produkcje zostaną pokazane po raz pierwszy na naszym festiwalu”.

Co ciekawe, 63 z zaprezentowanych filmów będzie miało swoją polską premierę na festiwalu, a 15 z nich zostanie pokazanych po raz pierwszy w Europie. Jednak nie tylko nowości będą królować na ekranach – miejsce znalazło się również dla klasyki amerykańskiego kina. W tym roku organizatorzy przygotowali retrospektywę twórczości wybitnego reżysera, Roberta Altmana – dodaje Abramik.