Pierwszy lot Wrocław-Seul: nowe możliwości biznesowe i turystyczne

3 listopada nadchodzi ważna data dla pasażerów oraz biznesu w Wrocławiu. Tego dnia ma zostać zainicjowane nowe połączenie lotnicze z Wrocławia do stolicy Korei Południowej, Seulu. Lot o pokonaniu dystansu przekraczającym 8 tys. km zostanie wykonany za pomocą jednej z najnowszych maszyn lotniczych na świecie – Boeinga 787-8 Dreamliner.

Prezes wrocławskiej bazy lotniczej, Cezary Pacamaj, wyjaśnia, że loty mają być realizowane raz na tydzień, a konkretnie w każdy piątek. Pacamaj podkreśla znaczenie tego połączenia dla społeczności koreańskiej mieszkającej i pracującej na Dolnym Śląsku. Jak tłumaczy prezes, inicjatywa ta ma na celu sprostać potrzebom zarówno Koreańczyków rezydujących w Polsce, jak i Polaków.

Dane dostarczone przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej wskazują, że w Polsce funkcjonuje obecnie 587 firm z kapitałem koreańskim. Z tego liczby aż 284 podmioty, co stanowi prawie połowę, operuje na Dolnym Śląsku. W tym kontekście, uruchomienie nowego połączenia lotniczego jest kluczowe dla intensyfikacji wymiany biznesowej i kulturalnej między tymi regionami.

Cezary Przybylski, marszałek Dolnego Śląska, wierzy, że nowe połączenie lotnicze otworzy wiele nowych możliwości dla firm z Dolnego Śląska będących na etapie rozwijania swoich operacji na rynku koreańskim.