72-latka z cukrzycą uratowana przez wrocławskich policjantów

Wrocławscy funkcjonariusze policyjni przeprowadzili skuteczną akcję ratunkową, podczas której wyważyli drzwi do mieszkania 72-letniej kobiety z cukrzycą. Udzielili jej niezbędnej pierwszej pomocy i opiekowali się nią aż do przyjazdu służb medycznych. Zły stan zdrowia starszej pani zgłosił jej znajomy.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Ołbin otrzymali informację o 72-letniej kobiecie zamkniętej w mieszkaniu przy Placu Strzeleckim we Wrocławiu. Zgłaszający, który był znajomym kobiety, poinformował ich, że seniorka zmaga się z problemami zdrowotnymi wynikającymi z cukrzycy, a jej życie może być zagrożone.

Po przybyciu na wskazane miejsce, funkcjonariusze zostali powitani przez 62-letniego mężczyznę – znajomego kobiety. Wyjaśnił on, że seniorka nie była w stanie samodzielnie opuścić mieszkania. Mimo że widział ją kilka dni wcześniej, nikt nie odbierał teraz telefonów, a wejście do wnętrza było uniemożliwione ze względu na zamknięte drzwi, co budziło jego obawy o jej stan zdrowia.

Jak relacjonuje podkomisarz Wojciech Jabłoński z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, policjanci próbowali zwrócić uwagę 72-latki poprzez pukanie i wołanie, jednak nie otrzymali żadnej reakcji. Biorąc pod uwagę sytuację oraz potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety, podjęli natychmiastową decyzję o przymusowym wejściu do mieszkania.