Alarm ostrzegawczy dla całego województwa. Hydrolodzy ostrzegają!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla pięciu największych rzek w naszym regionie. Dwie z nich, Widawa oraz Ślęża, znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia i mogą grozić zalaniem okolicznych terenów.

Ostrzeżenie IMiGW wydane dla województwa dolnośląskiego obejmuje zarówno większe miasta jak i małe okoliczne miejscowości. W tym regionie pięć rzek przekroczyło stany ostrzegawcze. Będą to Widawa, na terenie Zbytowej i Krzyżanowic, a także Ślęża pod Borowem i Ślęzą. Zagrożenie hydrologiczne ogłoszono również na Sąsiecznicy pod Żmigrodem a także na Kaczawie, na wysokości Świerzawy. Niebezpieczeństwo może wystąpić również w okolicach Lądka-Zdroju za sprawą Białej Lądeckiej.

Hydrolodzy ostrzegają, że wzrost poziomu wód może utrzymać się w następnych dniach. Zalecają odczytywanie wysyłanych wiadomości, a także bieżące monitorowanie sytuacji. Zagrożenie dla województwa dolnośląskiego nie jest jedynym jakie pojawiło się w Polsce. Z podobnymi komunikatami spotykają się mieszkańcy Małopolski, Podkarpacia oraz województwa zachodniopomorskiego.