Aleksander Paluszek powraca do rodzinnej stolicy Dolnego Śląska

Aleksander Paluszek, 22-letni defensor, opuszcza szeregi Górnika Zabrze i ostatecznie przenosi się do Śląska Wrocław. Wrocławianin z urodzenia, Paluszek, w swoim młodzieńczym okresie kształcił się piłkarsko w Akademii Śląska Wrocław.

Przygoda Aleksandra z Górnikiem Zabrze rozpoczęła się w 2019 roku, kiedy to jako 18-latek i obiecujący reprezentant Polski w młodzieżowych kadrach narodowych, dołączył do pierwszej drużyny tego klubu. Początkowo młody obrońca zdobywał doświadczenie grając dla drugiego składu zespołu z Zabrza.

Swoje pierwsze minuty w głównej drużynie Górnika zaliczył dopiero w lipcu 2020 roku. Debiutował w spotkaniu wyjazdowym przeciwko Wisle Płock, które niestety dla jego zespołu zakończyło się porażką 0:1. Podczas następnego sezonu, Paluszek pojawił się na boisku podczas 13 meczów Ekstraklasy, głównie podczas rundy wiosennej.

W sezonie 2021/2022 piłkarz spędził na wypożyczeniach. Pierwszą część sezonu upłyneła mu na grze dla słowackiego klubu Pohronie, natomiast resztę roku kontynuował swoją karierę broniąc barw Skry Częstochowa. Po powrocie do macierzystego klubu Górnik Zabrze, Paluszek wystąpił w 17 ligowych meczach sezonu 2022/2023 i strzelił 3 gole. Dodatkowo, zaliczył 3 mecze i jedno trafienie w Pucharze Polski.