Autobus MPK Wrocław wypadł z trasy ze względu na trudne warunki na drogach miasta

Niedzielne popołudnie 2 grudnia przyniosło nieprzyjemne wydarzenie w Sępolnie. Autobus miejskiego przewoźnika MPK Wrocław, którym codziennie poruszają się mieszkańcy miasta, stracił przyczepność i poza swoją trasę. Incydent ten doprowadził do uszkodzenia jednego z słupek przydrożnych.

Niefortunne zdarzenie, z udziałem autobusu miejskiego MPK Wrocław, miało miejsce przed godziną dwunastą. Podczas przejazdu ulicą Mickiewicza, autobus niespodziewanie wpadł w poślizg i odbił od trasy, uderzając w słupek znajdujący się wzdłuż drogi.

Na miejscu pojawił się patrol drogowy, a rzecznik prasowy MPK Wrocław – Katarzyna Pawlak – poinformowała, że kierowca oraz pasażerowie wyjechali z tego incydentu bez żadnych obrażeń. Autobus, obsługujący linię numer 145, nie odniósł poważnych uszkodzeń i szybko wrócił na trasę. Zgodnie z informacjami Pani Pawlak, winą za ten incydent można obarczyć kiepskie warunki panujące na drogach.

Użytkownicy mediów społecznościowych donosili, że ten sam autobus miał wcześniej problemy z utrzymaniem trakcji i wpadał w poślizgi w różnych rejonach miasta. Katarzyna Pawlak zapewniła, że nie napływały do nich żadne inne informacje o podobnych zdarzeniach. W odpowiedzi na trudne warunki na drogach, MPK Wrocław zaleciło swoim kierowcom ostrożniejszą jazdę.