Bitwa o tytuł mistrza w ratownictwie medycznym na arenie Wrocławia

Właśnie we Wrocławiu odbyły się jubileuszowe, dwudzieste Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Do rywalizacji stanęło 51 zespołów z różnych regionów naszego kraju. Te ekipy zostały wcześniej dobrane podczas pięciu eliminacji regionalnych. Zespół Pogotowia Ratunkowego z Legnicy, jako obecny mistrz Polski, stawił czoła wyzwaniu obrony swojego tytułu.

Główny organizator zawodów, Krzysztof Krywko, podkreślił, że szczegóły dotyczące miejsc akcji a także konkretne zadania do wykonania przez zespoły utrzymane były w największej tajemnicy.

„Zasady są takie same dla wszystkich i każdy zespół ma do wykonania identyczne zadanie. W związku z tym nie mamy możliwości ujawnić jego natury ani nie możemy pozwolić na dokumentowanie przebiegu zawodów poprzez filmowanie czy robienie zdjęć. Gdyby doszło do takiej sytuacji, konkurencję musielibyśmy uznać za nieważną. Pozostałe ekipy mogłyby bowiem skorzystać z tak zdobytej wiedzy i uprzednio przygotować się do tego zadania” – wyjaśnił komandor zawodów.

Dodatkowo, Krywko zaznaczył, że zadania, które otrzymują zespoły, z reguły mają na celu sprawdzenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy, na przykład po wypadku drogowym czy też podczas zatrzymania krążenia pacjenta.