Duński piłkarz trafi do Śląska?

Były zawodnik Interu Mediolan w Śląsku Wrocław!

Śląsk Wrocław dokonał ciekawego wzmocnienia linii pomocy. Do wrocławskiego klubu dołączył bowiem piłkarz z Danii. W przeszłości zaliczył krótki epizod w Interze Mediolan.

Wzmocnienie linii pomocy – nowy zawodnik Interu Mediolan w Śląsku

Patrick Olsen wzmocni zespół Śląska Wrocław w zimowym okienku transferowym. Tak twierdzą duże polskie media sportowe, przedrukowując newsy duńskiej prasy. Piłkarz ma 27 lat i znajduje się na radarze zespołu prowadzonego przez Jacka Magierę już od dłuższego czasu.

Środkowy pomocnik od 2020 roku gra w zespole Aarhus, który  na co dzień występuje w najwyższej duńskiej klasie rozgrywkowej. Przez ostatnie dwa lata zagrał tam 55 razy. Łącznie w duńskiej ekstraklasie piłkarskiej miał okazję zagrać aż 106 razy. W tym czasie udało mu się strzelić 10 goli i zanotować 10 asyst.

Jako młody piłkarz Patrick Olsen trafił do Interu Mediolan

Patrick Olsen znajduje się obecnie w idealnym wieku, jak na piłkarza. Jest już bardzo doświadczony, a przed nim zostało jeszcze wiele lat gry na wysokim poziomie. Jeżeli forma na to pozwoli, powinien być znacznym wsparciem dla zespołu z Wrocławia.

Śląsk Wrocław prawdopodobnie pozyska zawodnika, który w młodym wieku trafił do Interu Mediolan. Jeden z największych klubów we Włoszech i całej Europie był domem Patricka Olsena przez 3 lata. Niestety, nie dał rady wejść do pierwszej drużyny. Dla klubu z Serie A zagrał tylko jeden raz, we wczesnym etapie Pucharu Włoch (mecz z Trapani).

Piłkarz w trakcie swojej kariery poza Danią zagrał też na boiskach we Francji i w Norwegii. Najlepszą wiadomością dla trenera Śląska, Jacka Magiery, jest możliwość wykorzystania Olsena na wielu pozycjach. Większość kariery grał jako środkowy, defensywny pomocnik lub rozgrywający.

Jeden z najwyżej wycenianych piłkarzy w kadrze Śląska?

Jeżeli, zgodnie z tym co piszą duńskie media, Patrick Olsen trafi do Wrocławia, stanie się jedną z gwiazd zespołu. Znany portal Transfermarkt.de wycenia zawodnika na 1,5 miliona euro. Jeśli trafi do Wrocławia, prawdopodobnie podpisze trzyletnią umowę.

Informacje ze świata piłki nożnej znajdziesz także w serwisie szybkapilka.pl/