WrocWalk Marathon: nowa odsłona obchodów Dnia Niepodległości we Wrocławiu

Wszyscy mieszkańcy Wrocławia i okolic będą mieli okazję na nowo poznać i pokochać swoje miasto. Już jutro, 11 listopada, a więc podczas Dnia Niepodległości odbędzie się unikatowe wydarzenie – WrocWalk Marathon.

Dzień Niepodległości w nowej odsłonie

WrocWalk Marathon 2021 to nie tylko innowacyjne wydarzenie, ale i jedyne oficjalne obchody święta 11 listopada we Wrocławiu. W interesującym i bogatym programie imprezy znajdzie się zwiedzanie miasta, warsztaty w różnej tematyce (np. szycia, rysowania, żywieniowe), zajęcia sportowe i edukacyjne, imprezy kameralne i wiele więcej.

Każdy zainteresowany musi dokonać wcześniejszej rejestracji w wydarzeniu, by następnie otrzymać specjalną mapę miasta, na której zaznaczone zostały miejsca otwarte do zwiedzania i lokalizacje imprez. W ofercie znajdą się nie tylko znane i lubiane lokalizacje, ale także miejsca zwykle niedostępne dla publiczności, zapomniane lub niszowe.

Koszt pakietu startowego to 20 zł za osobę. W zestawie mapa, biało-czerwony komin na szyję i patriotyczna opaska na ramię.

Trzy trasy, moc atrakcji dla całej rodziny

Podczas WrocWalk Marathon 2021 do wyboru będą trzy trasy tematyczne: Muzea i Kościoły, Trasa Sportowa i Trasa Rodzinna.

Pierwsza pozwala z bliska zobaczyć takie miejskie punkty jak Arsenał Miejski, Wieża Matematyczna czy Muzeum Pana Tadeusza. Z kolei druga dedykowana jest dla amatorów aktywności fizycznej. Jest to trasa najdłuższa (ma aż 25 kilometrów), a po drodze mija się wiele wrocławskich parków, np. Grabiszyński czy Południowy. W przerwie od marszu można wziąć udział w zajęciach sportowych, np. z lacrosse lub petanque.

Ostatnia trasa spodoba się najmłodszym wrocławianom i ich rodzicom lub opiekunom. Pozwala ona lepiej poznać Narodowe Forum Muzyki, Muzeum Teatru, Operę Wrocławską czy Teatr Muzyczny Capitol. Wśród dodatkowych atrakcji na trasie znajduje się możliwość przymierzania archiwalnych kostiumów scenicznych.

Więcej informacji oraz zapisy do udziału w wydarzeniu na stronie WrocWalk Marathon.