Jurek Owsiak i jego fundacja WOŚP od 30 lat zbierają pieniądze dla potrzebujących

Do 5 lat więzienia za kradzież puszki WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jak co roku zbiera pieniądze dla potrzebujących. Niestety, co roku media donoszą o próbach kradzieży puszek, do których ludzie wrzucają pieniądze na WOŚP. Wiele z tych prób kończy się sukcesem. Tak było we Wrocławiu, gdzie Policja zatrzymała niedawno kobietę za kradzież puszki WOŚP.

Policja  zatrzymała kobietę za kradzież puszki WOŚP

Zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy co roku przyciąga miliony Polaków. Chętnie wrzucamy pieniądze do puszek, a także wspieramy WOŚP na inne sposoby. Niestety, we Wrocławiu pojawiła się ostatnio pewna skaza na świetnym wizerunku ludzi wspomagających Orkiestrę.

W jednym z marketów na Krzykach we Wrocławiu doszło dziś jednak do kradzieży. 49-letnia kobieta postanowiła ukraść puszkę wraz z jej zawartością. Na szczęście, kradzież puszki WOŚP została udaremniona przez Policję.  Kobieta została namierzona w miejscu pracy, skąd wyszła w kajdankach – w eskorcie funkcjonariuszy. 49-latka odpowie za swój czyn. Grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności.

Na szczęście tym razem udało się złapać złodzieja puszki z pieniędzmi dla WOŚP. Mamy nadzieję, że wszystkie ewentualne próby zabrania pieniędzy na cele charytatywne zostaną udaremnione równie szybko jak próba kradzieży puszki WOŚP na wrocławskich Krzykach.

30. Finał WOŚP

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest trzydziestym z kolei. Odbywa się w ostatni weekend stycznia 2022 roku. Jurek Owsiak i jego fundacja zbierają w tym roku pieniądze na poprawę standardów badania wzroku i leczenia go u dzieci. Na ulice z pewnością wyjdą tysiące wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze do puszek.

Tradycyjnie każdy, kto wrzuci pieniądze do puszki, otrzyma także w podziękowaniu charakterystyczne, czerwone serduszko – naklejkę.  Puszki, do których można wrzucać datki są sporo wcześniej wystawiane w wielu punktach usługowych i sklepach w całej Polsce, a także za granicą. Na poprzednim, 29-tym Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zebrano aż półtora miliarda złotych.  Z tej puli WOŚP sfinansował zakup ponad 67 tysięcy urządzeń.

Zachęcamy do wsparcia WOŚP. Każda pomoc jest bowiem nieoceniona. Niezależnie od tego, czy wrzucimy do puszki 1 złotówkę, czy większą sumę, ten gest jest bardzo potrzebny innym osobom!

Zobacz inne artykuły o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy: