Torowisko

Remont torowiska na ul. Legnickiej we Wrocławiu coraz bliżej?

Póki co MPK Wrocław rozpisało dopiero kolejny przetarg. Dotyczy stworzenia dokumentacji projektowej i planów ewentualnego remontu torowiska wzdłuż ul. Legnickiej. To jedna z najważniejszych i najbardziej ruchliwych dróg w mieście.

Przebudowa torowiska na ul. Legnickiej we Wrocławiu

Remont wkrótce może okazać się konieczny. Torowisko przy ulicy Legnickiej jest bowiem bardzo często uczęszczane. Kursuje nim wiele linii tramwajowych – między innymi w kierunku Leśnicy, Pilczyc, czy Stadionu (Tarczyński Arena). Dla wielu osób trasa ta jest sposobem codziennego podróżowania do pracy, szkoły i w celu załatwiania codziennych spraw.

Niestety, torowisko przy ulicy Legnickiej we Wrocławiu jest mocno eksploatowane, co źle wpływa na jego stan. Przebudowa torowiska na ul. Legnickiej może wkrótce okazać się konieczna. MPK Wrocław wykonuje co prawa doraźne naprawy, jednak wkrótce mogą się okazać niewystarczające.

Przebudowa torowiska na ul. Legnickiej – którędy pojadą tramwaje?

Obecnie problemem jest brak możliwości poprowadzenia objazdu dla tramwajów na większości odcinków trasy. Wciąż trwają prace nad uruchomieniem linii tramwajowej wzdłuż ulicy Popowickiej. Gdy zostanie otworzona dla tramwajów, to tamtędy prawdopodobnie pojadą tramwaje w czasie remontu Legnickiej.

Torowisko na ulicy Legnickiej we Wrocławiu powstało na drewnianych podkładach. Jest dwutorowe – po jednej nitce w każdą stronę. Termin składania ofert do przetargu upływa 22 lutego. Póki co ciężko stwierdzić, kiedy miałyby się rozpocząć prace.

To nie pierwszy remont torowiska w ostatnim czasie

W ostatnich miesiącach trwały prace remontowe na innych wrocławskich torowiskach. Chodzi między innymi o linie tramwajowe wzdłuż ulicy Hallera i ulicy Krakowskiej. Systematyczne remonty pomagają w utrzymaniu dobrego stanu torów. To one są kluczowe dla zapewnienia ciągłości kursowania tramwajów i bezproblemowości ich obsługi.

Niedawno zakończyły się również prace nad torowiskiem przy ulicy Ruskiej we Wrocławiu.