kolejny finał WOŚP

Nietypowe licytacje na WOŚP: szalik prezesa MPK i… kotlety Sutryka!

Wielkimi krokami zbliża się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Wrocławianie nie tylko chętnie wrzucaj pieniądze do puszek. Wielu z nich zdecydowało się również na oddanie pewnych przedmiotów na licytacje. Do zbiórki na cel charytatywny, jak co roku, dołączył również Prezydent Sutryk. Jego śladami poszedł także prezes MPK. Obaj panowie dali na licytację dość nietypowe przedmioty.

Prezes MPK daje swój słynny, żółty szalik na licytację WOŚP

Krzysztof Balawajder jest prezesem wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. W ostatnich miesiącach dał się poznać, gdyż często pokazywał się w charakterystycznym, żółtym szaliku. W Internecie nie brakowało w związku z tym uszczypliwych, choć zwykle zabawnych komentarzy na ten temat.

Prezes MPK był niejednokrotnie nazywany „kolorowym ptakiem”. Zawdzięcza to właśnie słynnemu, żółtemu szalikowi. Pan Krzysztof postanowił więc wykorzystać zainteresowanie wokół tego charakterystycznego elementu ubioru. Wystawił żółty szalik na licytację WOŚP. Przedmiot przekazany na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy szybko osiągnął cenę kilku tysięcy złotych, cena wciąż rośnie.

Chcesz zalicytować szalik? Przejdź do aukcji. Darczyńca nie tylko przekaże go osobiście. Zapewnia także o jego idealnym stanie!

Prezydent Wrocławia przekazuje kotlety mielone na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Co roku Jacek Sutryk także wspiera finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem postanowił więc przekazać na aukcję charytatywną dość nietypowy przedmiot. Mowa o kotletach mielonych, które sam przygotował. Jak zaznacza w opisie aukcji, kotlety mogą zawierać alergeny! Co ważne, Prezydent Sutryk dostarczy je zwycięzcy aukcji osobiście – na terenie Dolnego Śląska.

Link do aukcji znajduje się tutaj. Kotlety mielone Jacka Sutryka obecnie są dość kosztowne. Najwyższa oferta opiewa na ponad pięć tysięcy złotych!

Finał WOŚP we Wrocławiu

Wrocław jest miastem, którego mieszkańcy chętnie wspierają Orkiestrę. Co roku w mieście odbywa się wiele wydarzeń, koncertów i inicjatyw związanych z WOŚP-em. Nie brakuje chętnych do zbierania pieniędzy do puszek. Te znajdują się również w wielu wrocławskich sklepach.

Dla wielu osób i przedsiębiorstw licytacje WOŚP są sposobem na reklamowanie swojego biznesu. Niezależnie od motywacji, doceniamy osoby wspierające potrzebujących. Finał WOŚP w tym roku odbędzie się we Wrocławiu w przyszły weekend (ostatni weekend stycznia).