Kawiarnia Daisy Cafe – nowy punkt na mapie Szczawna-Zdroju

W dniu dzisiejszym, mianowicie we wtorek 1 sierpnia, w urokliwym Domu Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju zaprezentowano publiczności nowo otwartą kawiarnię uzdrowiskową o nazwie Daisy Cafe. Miejsce to znajduje się pod patronatem Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S.A, które będzie zarządzało kawiarnią. Warto dodać, że jest ona otwarta dla każdego, bez względu na to, czy jest to gość uzdrowiska czy też przypadkowy przechodzień.

Daisy Cafe nieprzypadkowo nosi taką nazwę. Jest to hołd dla księżnej Daisy Hochberg von Pless, która była dawniej właścicielką zamku Książ. Szczawno-Zdrój, będący teraz miejscem lokalizacji nowej kawiarni, kiedyś należał do rodziny Hochbergów, co czyni z tego miejsca szczególny punkt na mapie miasta. Księżna Daisy była postacią niezwykle wyrafinowaną i piękną, znaną ze swojego wrażliwego charakteru i działalności charytatywnej. To aspekty jej osobowości stały się inspiracją do stworzenia tak wyjątkowego miejsca.

Kawiarnia Daisy Cafe to miejsce naprawdę przyjemne dla oka. Co warto podkreślić, nie została zaaranżowana przez profesjonalistów z branży wnętrzarskiej. Niemniej jednak, udało się stworzyć tutaj atmosferę ciepła i elegancji nawiązującą do osoby po której kawiarnia nosi swoje imię.