pędziła Audi ponad 200km/h na S5

Kobieta jechała ponad 200km/h. Jej wytłumaczenie jest zaskakujące

Grupa Speed odpowiada za zatrzymywanie piratów drogowych, którzy znacznie przekraczają prędkość. Tym razem policjantom udało się trafić nie tylko na zdecydowanie za szybko jadącego kierowcę. Kobieta miała wytłumaczenie swojego zachowania. Jest jednocześnie śmieszne i straszne.

Kobieta pędziła Audi ponad 200km/h na S5

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali samochód marki Audi. Kierująca nim kobieta jechała 204km/h, co jest znacznym przekroczeniem przepisów. Prawdopodobnie otrzymała mandat w wysokości 2500zł i 10 punktów karnych. Nowe przepisy, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku podniosły wartości mandatów w znaczny sposób.

Jak się okazało, kobieta miała wytłumaczenie swojego zachowania. Jak powiedziała policjantom, musiała skorzystać z toalety. Rzeczywiście – ewentualne pranie tapicerki w tak drogim samochodzie mogłoby kosztować podobną sumę. Ciekawe jednak, czy mimo interwencji Policji, kierująca zdążyła do toalety.

Nowe przepisy i wysokie mandaty w nowym roku

Od 1 stycznia 2022 mandaty za przekroczenie przepisów drogowych są na prawdę wysokie. Za przekroczenie prędkości o 71km/h i więcej grozi 2500zł lub więcej, a także 10 punktów karnych. Podobny mandat można otrzymać nie ustępując pieszemu pierwszeństwa na przejściu lub wyprzedzając na nim.

Zobacz artykuł o zmianach dla kierowców i wysokich mandatach od początku 2022 roku.