Ranking liceów

Najlepsze licea na Dolnym Śląsku

Jedynie kilka miesięcy pozostało do rozpoczęcia rekrutacji do szkół. Warto już dziś zastanowić się nad tym, gdzie wysłać nasze dziecko. Poniżej znajdziesz kilka informacji na temat najlepszych szkół w województwie dolnościąslim. 

Portal edukacyjny publikuje ranking liceów

Ranking jak co roku przedstawiany jest przez Portal Edukacyjny. Co nie dziwi, większość liceów znajduje się we Wrocławiu. Na liście znalazło się jednak kilku szkół średnich z innych miejscowości.

Pamiętajmy, że dobre miejsce w rankingu szkół wywodzi się z wielu czynników. Nie oznacza to, że każda klasa w danej szkole, czy każdy rocznik, prezentują taki sam poziom. Warto także pamiętać, że wysłanie dziecka do dobrej szkoły nie jest gwarancją, a raczej ułatwieniem zdobywania dobrych wyników w nauce.

Najlepsze wrocławskie licea – ranking liceów

Co nie dziwi, na pierwszym miejscu znajduje się liceum ogólnokształcące z Wrocławia. Chodzi o XIV LO im. Polonii Belgijskiej. Ta szkoła wielokrotnie pojawia się na szczytach rankingów nie tylko wojewódzkich, ale także ogólnopolskich.

Popularna „Trójka” często ląduje w górnej części rankingu wrocławskich i dolnośląskich szkół. Liceum Ogólnokształcące nr III imienia Adama Mickiewicza to bardzo dobra szkoła.

Na trzecim miejscu w rankingu liceów znalazło się Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy Politechnice Wrocławskiej. Świetne miejsce do nauki przed wybraniem właśnie tej uczelni technicznej. PWr także należy do czołówki wśród szkół swojego typu.

Pierwsze liceum ogólnokształcące, które ma bardziej humanistyczny profil, a znajduje się w rankingu to XII LO im. Bolesława Chrobrego. Tuż za nim jest natomiast LO nr VII im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Ta szkoła znana jest przede wszystkim z profili biologiczno-chemicznych. Wiele wrocławskich lekarzy ukończyło właśnie tę szkołę.

Na kolejnych miejscach  w rankingu wrocławskich liceów plasują się:

  • LO  nr V
  • LO nr IX
  • VIII LO

Dolnośląskie dobre szkoły – ranking liceów

Tuż za kilkoma najlepszymi liceami ogólnokształcącymi z Wrocławia plasuje się wałbrzyskie II liceum ogólnokształcące imienia Hugona Kołłątaja.

W Jeleniej Górze najlepsze jest natomiast I LO imienia Stefana Żeromskiego. W Lubinie najlepsze jest natomiast I LO im. Mikołaja Kopernika.

Technikum, czy liceum ogólnokształcące – którą szkołę średnią wybrać? Zobacz artykuł.