Kolejna akcja „Trenuj z Wojskiem” przed nami. Zobacz, czy możesz się zapisać!

To już druga akcja programu „Trenuj z Wojskiem”, gdzie każdy cywil może przejść jednodniowe szkolenie wojskowe. Nie ma ono nic wspólnego ze standardową służbą wojskową, a jedynie z tylko kilkoma jej aspektami.

Jak mówi pomysłodawca i jeden ze szkoleniowców, major Piotr Grucela, szkolenie to nauczy chętnych jak się bronić i co robić w sytuacji ostrzału. Będzie można również przećwiczyć rzut granatem, posługiwanie się bronią a także zakładanie maski. Nie ma to więc wiele wspólnego ze zwykłą służbą wojskową. Organizatorzy jednak nie ukrywają, że być może dzięki takiemu szkoleniu, ktoś poważnie przemyśli swoją przyszłość właśnie w wojsku.

„Trenuj z Wojskiem” edycja druga, zostanie przeprowadzone w dniach 28 stycznia i 18 lutego. Na każde z tych szkoleń obowiązują zapisy on-line, na stronie internetowej Wojskowego Centrum Rekrutacji oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. Spotkania odbędą się w kilku miastach w całej Polsce, w tym w Kłodzku, Krakowie, Warszawie, Ustce, Bielsku-Białej, Lublinie i Zamościu. Pełną listę sprawdzisz na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej.