Pożar na Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Wciąż nie wiadomo, czyja to sprawka!

Pod koniec grudnia wrocławscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze, jaki wybuchł w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Jak wynika z relacji świadków, zapaliła się część piwnic. Pożar ugaszono, jednak do dzisiaj nie wiadomo, co było powodem wybuchu ognia.

Na miejsce zgłoszenia przyjechało aż czternaście zastępów straży pożarnej. Nie tylko ewakuowano pracowników, ale i zabezpieczono inne części budynku tak, aby ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałe kondygnacje. Dzięki szybkiej akcji, nikomu nic się nie stało. Jedyne straty, to wszystko to, co strawił ogień w piwnicach Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Mimo że od samego zdarzenia minęło już kilkanaście dni, wciąż nie są znane przyczyny wybuchu pożaru. Z nieoficjalnych danych wynika, że nie można całkowicie zaprzeczyć o usiłowaniu podpalenia. Jednak najpewniej, jak w takich wypadkach bywa, zawiniła stara instalacja elektryczna. Wiadomo, że postępowanie w tej sprawie jest otwarte. Pozostaje więc tylko czekać na oficjalne komunikaty ze strony Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.