Młodzieżowa debata na temat strategii "Wrocław 2050" zorganizowana na Stadionie Olimpijskim

Na Stadionie Olimpijskim odbędą się dwudniowe debaty młodzieżowe, podczas których uczestnicy będą mieli okazję do udziału w warsztatach i prezentacjach poświęconych Strategii „Wrocław 2050”. Ten istotny dokument strategiczny jest tworzony pod egidą Biura Strategii Miasta przy Urzędzie Miejskim we Wrocławiu.

Obie instytucje, czyli Biuro Strategii Miasta Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, są organizatorami debat młodzieżowych. Wydarzenie będzie trwało dwa dni i przewidziano szereg warsztatów oraz prezentacji, wszystko to w kontekście Strategii „Wrocław 2050”. Spotkanie skierowane jest do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Strategia „Wrocław 2050” jest już niemal gotowa. Młodzi obywatele Wrocławia byli zaangażowani w jej tworzenie od 2021 roku. Teraz chcemy usłyszeć od nich, jak dobrze rozumieją cele i kierunki działania zawarte w dokumencie. Czekamy także na ich sugestie co do tego, które elementy są najważniejsze lub które wymagają zmiany. Na podstawie ich opinii zamierzamy przygotować skrót dokumentu dla mieszkańców po jego oficjalnym uchwaleniu.

Uczestnicy debaty to młodzież z różnych szkół ponadpodstawowych, którzy reprezentują rozmaite punkty widzenia i perspektywy. Ich opinie są dla nas niezmiernie cenne. Uznajemy ich za wymagających partnerów w dialogu, którzy odważnie wyrażają swoje poglądy i potrafią je skutecznie bronić.