Nadchodzące połączenie kolejowe: Praga – Gdynia

Zapowiadaliśmy w lipcu 2023 roku o planach państwowego przewoźnika Česke Drahy dotyczących uruchomienia międzynarodowej linii Ex32, biegnącej od Pragi przez Pardubice, Wrocław aż do Gdyni. Te plany zostały ostatnio potwierdzone przez czeskiego ministra transportu, Martina Kupkę. Minister podzielił się również informacją na temat przewidywanego czasu podróży między Pragą a Wrocławiem. Jakie są szczegóły dotyczące tego nowego połączenia?

Nowa linia kolejowa ma zostać wprowadzona do rozkładu jazdy w grudniu 2024 roku. Wtedy to ruszy linia Ex32, obsługiwana przez pociągi poruszające się na trasie z Pragi przez Pardubice do Wrocławia i dalej do Gdyni. Pociągi będą robić postój na polskich stacjach takich jak Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia.

Od grudnia 2024 roku pasażerowie będą mogli skorzystać z nowego połączenia kolejowego łączącego Pragę, Wrocław i Trójmiasto na wybrzeżu Bałtyku. Dzięki dziesięcioletniemu kontraktowi na linię Ex32, podpisanemu z rocznym wyprzedzeniem przez przewoźnika Česke Drahy, podróż do Bałtyku stanie się znacznie łatwiejsza.