Nadchodzi koniec budowy Alei Niepodległości, kluczowej inwestycji drogowej w Miliczu

Prace związane z budową Alei Niepodległości, znanym również jako mała obwodnica Milicza, zbliżają się ku końcowi. Ta znacząca dla miasta inwestycja drogowa, niewątpliwie największa podjęta w ciągu dwóch ostatnich kadencji samorządu, jest już prawie sfinalizowana.

Mała obwodnica Milicza, czyli Aleja Niepodległości, została praktycznie ukończona. Jak podkreśla Łukasz Rokita, wiceburmistrz Milicza, ta praca była największym projektem drogowym realizowanym na terenie miasta od co najmniej dekady. Inwestycja ta była realizowana etapami – pierwszy z nich rozpoczęto w 2017 roku.

W ramach projektu stworzono ponad 2 km nowej arterii komunikacyjnej, której zadaniem jest łączenie drogi krajowej nr 15 z drogą wojewódzką. Ta inwestycja ma niebagatelne znaczenie dla funkcjonowania ruchu samochodowego w mieście.

Aktualnie na etapie finalnym są procedury odbioru tej kluczowej dla miasta inwestycji. Wprowadzono również nowy schemat organizacji ruchu ulicznego. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność przy nowo powstałym skrzyżowaniu z ul. Grzybową i zwrócić uwagę na nowe oznakowanie. Obecnie ulica Grzybowa jest drogą podrzędną w stosunku do nowo wybudowanej alei.