Tryumfalne otwarcie odnowionej Wieży widokowej na Wielkiej Sowie

Podczas uroczystości 16 lipca, po dwuletnim generalnym remoncie, Wieża widokowa na Wielkiej Sowie została oficjalnie oddana do użytku publicznego. Turystom nie tylko dano honor przecięcia wstęgi w towarzystwie włodarzy, ale mieli też pierwszeństwo wejścia na wieżę. Aby uczcić ten okazały moment, dla wszystkich gości przygotowano darmowy poczęstunek w postaci grochówki i smażonej kiełbasy. Teraz każdy ma możliwość podziwiania okolicznych panoram, takich jak Śnieżka czy Ślęża, z wysokości 25 metrów nad ziemią.

Punktualnie o godzinie 12:00 nastąpiło rozpoczęcie uroczystości otwarcia Wieży widokowej na Wielkiej Sowie. Impreza atrakcyjna dla wielu turystów, była dodatkowo umilana przez muzykę na żywo, zapewnianą przez zespół „Póki co”.

Burmistrz Pieszyc, Dorota Konieczna-Enozel, z dużą dawką dumy i radości wylicza inwestycje sfinansowane dzięki współpracy polsko-czeskiej. Z tych funduszy, przekraczających sumę dwóch milionów złotych, wybudowano ścieżkę Singlel-Trackową o długości 14 kilometrów wokół Kamionek oraz ścieżkę turystyczną Smocza Jama. Ale najważniejszym elementem tej listy jest oczywiście odrestaurowana Wieża na Wielkiej Sowie, która dzięki tym działaniom odzyskała swój dawny blask i znaczenie.