Zmarłą wrocławska pływaczka

Nie żyje wrocławska pływaczka. Miałą 36 lat.

Małgorzata Gembicka była jedną z najlepszych pływaczek we Wrocławiu. Osiągała także sukcesy w Reprezentacji Polski. Zmarła w wieku trzydziestu sześciu lat.

Polski Związek Pływacki przekazał smutną informację

Utalentowana zawodniczka należała do Polskiego Związku Pływackiego. Przez wiele lat była reprezentantką Polski, a jej występy niejednokrotnie kończyły się sukcesami. Po zakończeniu sportowej kariery wciąż była związana ze sportem. Pracowała jako nauczyciel w szkole podstawowej, była trenerem młodych pływaków WKS Śląska Wrocław i wodną ratowniczką.

Pani Małgorzata założyła też szkołę pływania.  Ukończyła wrocławską Akademię Wychowania Fizycznego, co pozwoliło na pracę w Sportowej Szkole Podstawowej.

Poza trenowaniem pływania i uczeniem w szkole, w ostatnich latach była trenerką narciarstwa zjazdowego oraz nordic walkingu.

Informacja o śmierci topowej polskiej pływaczki dotarła do nas w poniedziałek, 4. października.

Owocna kariera sportowa

Podczas wieloletniej kariery sportowej, Małgorzata Gembicka odniosła wiele sukcesów. Dobrym prognostykiem przyszłych osiągnięć były odbywające się w dwutysięcznym roku Mistrzostwa Europy Juniorów. Wrocławska pływaczka zdobyła na nich dwa brązowe medale – na dystansach stu i dwustu metrów stylem motylkowym.

Dotarła do Finału Mistrzostw Europy, była kilkukrotnym Mistrzem Polski. Udało jej się także pobić kilka rekordów Polski w pływaniu.

fot. http://mgsactive.pl/team/malgorzata-gembicka-2/