Nowa dyrektorka generalna ZOO Wrocław: „To dla mnie fantastyczne wyzwanie”

Podkreślając swoje głębokie związki z rodzinnym Wrocławiem, Marta Zając-Ossowska, niedawno mianowana na stanowisko dyrektora generalnego ZOO Wrocław, zadeklarowała swoje zaangażowanie w utrzymanie tej instytucji jako czołowego punktu atrakcyjności stolicy Dolnego Śląska. Wyłoniona w wyniku międzynarodowego konkursu, Zając-Ossowska określiła swoją nową rolę jako „fantastyczne wyzwanie”.

Wrocławski ogród zoologiczny cieszy się znakomitym mieniem i pozycją w kraju, co potwierdza jego ogromny sukces i przewagę nad innymi polskimi ogrodami zoologicznymi pod względem rozwoju. Jednak jak mówi prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, nie ma miejsca na samozadowolenie. Prezydent Sutryk wyraża swoje wysokie oczekiwania wobec nowo wybranej dyrektorki generalnej.

Sutryk liczy na to, że Zając-Ossowska poprowadzi placówkę do dalszych sukcesów, wprowadzając nowe inwestycje i kontynuując jej dynamiczny rozwój. Ambicja prezydenta jest widoczna – chce aby ogród zoologiczny w Wrocławiu nadal był liderem i ustawiał standardy dla innych placówek tego typu w Polsce.