Transport ułatwia dostęp do cmentarzy we Wrocławiu w związku z Dniem Wszystkich Świętych

Dzień Wszystkich Świętych, który przypada 1 listopada, jest dniem, kiedy mieszkańcy Wrocławia chcą odwiedzić groby swoich bliskich. Aby ułatwić im dotarcie na cmentarze, miasto przygotowuje specjalny plan komunikacji, który zostanie uruchomiony na kilka dni przed świętem.

Aby sprostać oczekiwaniom mieszkańców, Wrocław wprowadza szereg udogodnień. Poza zwiększoną liczbą specjalnych linii tramwajowych i autobusowych, zostaną otworzone dodatkowe wejścia na cmentarze. Zostaną również rozmieszczone specjalne namioty, a straż miejska będzie patrolować teren intensywniej niż zazwyczaj.

Tegoroczne obchody Dnia Wszystkich Świętych przypadają na środę, co z natury rzeczy generuje większą potrzebę transportu. Zwłaszcza, że tradycyjnie w takim okresie drogi są bardziej zatłoczone. Prezes MPK we Wrocławiu, Witold Woźny, wskazuje jednak, że najlepszym rozwiązaniem dla mieszkańców jest korzystanie z transportu zbiorowego zarówno w sam dzień święta, jak i w weekend poprzedzający ten dzień. Dlatego już od czwartku, we współpracy z Wrocławskimi Inwestycjami, odbędzie się testowy przejazd na torowisku na Placu Staszica. Ma on na celu sprawdzenie i ewentualne usprawnienie połączenia do Cmentarza Osobowickiego – podkreśla Witold Woźny.