Nowe atrakcje we wrocławskim ZOO. Zobacz jakie niespodzianki szykuje!

Nie da się ukryć, ze ZOO we Wrocławiu jest jednym z najczęściej odwiedzanych obiektów tego typu w kraju. Rok 2022 zakończył doskonałym wynikiem frekwencyjnym, jednak nie osiada na laurach i już planuje nowości na 2023 rok.

Rok 2022 był dla tego obiektu rekordowy. Przez całe 365 dni, wrocławskie ZOO odwiedziło aż 1,71 mln zwiedzających. Jak mówią przedstawiciele ZOO, to najlepszy wyznacznik tego, że praca jaką wykonują, jest doceniana. Każdego roku mogą liczyć na stałych odwiedzających, którzy wracają po więcej wrażeń.

W 2023 roku będziemy mogli podziwiać między innymi wyremontowaną ptaszarnię, mur od strony ulicy Wajdy oraz drewnianą altanę nad stawem. Jeżeli chodzi o zwierzęta, to wkrótce dzioborożce karbodziobe będą miały nowe, zbudowane od podstaw lokum, w starej części ZOO. Będzie można je oglądać tuż za mostkiem koło ptaszarni.

Do wrocławskiego ZOO wróciły także warany z Komodo i antylopy bongo leśne. Jest również samica okapi oraz młoda samica kotika afrykańskiego. Pocieszające są również nowe urodzenia lemurów, zebr, sitatung, didików, myuzojeleni, żubrów a nawet rudawek madagaskarskich.