Zieleń miejska we Wrocławiu zyska nowe oblicze. Wspólne działania mieszkańców i studentów!

Od początku stycznia trwają konsultacje z mieszkańcami Wrocławia, przeprowadzane przez studentów architektury krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego. Cel jest jasny: poprawa terenów zielonych na wrocławskich osiedlach. Tak, aby żyło się przyjemniej.

W ankiecie przygotowanej przez studentów, mieszkańcy są pytani między innymi o to, czy w ich codziennej przestrzeni brakuje publicznych terenów zielonych służących rekreacji. Są również pytania o osiedlowe parki, zieleńce oraz tereny z kwiatami. Studenci pytają również o to, w jaki sposób mieszkańcy spędzają wolny czas. A także, czy chętnie odwiedzają parki i inne tereny zielone.

Prace związane z ankietą to tylko jedna część, jaką wykonują studenci architektury krajobrazu. Mają oni również za zadanie pokazać kilka koncepcji, które istniejącym terenom zielonym nadadzą nowy, lepszy klimat, wygląd i funkcjonalność.

Wszystkie zebrane informacje będą przekazane do Urzędu Miasta, do Zarządu Zieleni Miejskiej. Z pewnością będą dobrze wykorzystane przy planach aranżacji przestrzeni miejskiej.