Nowy oddział intensywnej terapii dla dzieci w szpitalu im. T. Marciniaka!

Wrocław może poszczycić się nowym oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii dziecięcej. Powstaje on w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka. Jak mówi nowy ordynator oddziału, remont już skończony, teraz pora na wyposażenie i można działać.

Atutem tego miejsca jest przede wszystkim możliwość pracy zespołu lekarzy i pielęgniarek specjalizujących się w intensywnej opiece. Dzięki temu nie trzeba będzie długo czekać na specjalistyczne konsultacje. Oddział będą tworzyć cztery stanowiska przeznaczone do intensywnej opieki dla dzieci w różnym wieku, od niemowlęta aż po nastolatki.

Nowy oddział powstanie na miejscu chirurgii dziecięcej i neurologi dziecięcej. Oddział anestezjologiczny będzie więc idealnym uzupełnieniem obu tych funkcjonujących oddziałów. Zniknie również problem z koniecznością umieszczania małych pacjentów razem z dorosłymi.

Koszt budowy nowego oddziału to wydatek rzędu trzech i pół miliona złotych. Całość została sfinansowana z dotacji samorządu województwa dolnośląskiego.