Wrocław jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Europie Wschodniej. Docenił nas Instytut McKinsey!

Z jednej strony, statystyka pokazuje wyraźny wzrost dochodów przypadający na mieszkańca. Z drugiej, mocny ośrodek IT. Przysłowiową wisienką na torcie jest szeroki wachlarz atrakcji kulturalnych. Instytut McKinsey docenił Wrocław jako jedno z najlepiej rozwijających się miast w Europie Wschodniej!

Prócz Wrocławia, wyróżnienie to otrzymał również Bukareszt oraz Läane Esti w Estonii. Wszystkie te miejsca w ostatnich dwudziestu latach bardzo mocno rozwinęły się społecznie. To również miejsca, gdzie komfort życia wciąż rośnie.

Wrocław został oceniony według trzech wytycznych. Pierwszy to wielkość produktu krajowego brutto na mieszkańca. Druga, przyciągnięcie nowych inwestorów do miasta. Trzecia, rozwój kulturalny miasta. Wszystkie te aspekty sprawiły, że właśnie Wrocław został wyróżniony i nagrodzony.

Nie da się ukryć, że w mieście wciąż wiele się dzieje. Są to zarówno wydarzenia kulturalne, jak i społeczne. Statystyki podają wciąż rosnący dochód a ekonomiści, że Wrocław stał się modny wśród inwestorów.