Nowy skatepark we Wrocławiu

Wrocławskie skateparki – gdzie można śmigać na BMX, deskorolce lub rolkach?

Młodzież coraz częściej interesuje się sportami miejskimi. Sprawia to że ludzie zaczynają poszukiwać miejsc, w których bezpiecznie i z przyjemnością mogliby uprawiać ulubiony sport. Ostatnio w centrum miasta powstał niesamowity skatepark – w stylu Kalifornii. Znajduje się przy ulicy Ślężnej, naprzeciwko galerii Wroclavia przy technikum nr 18. Skatepark jest wyposażony w 20 elementów, ogólnodostępny dla wszystkich oraz oświetlony po zmierzchu oraz nocą. 

Nowy skatepark we Wrocławiu

Dzięki innowacyjności parku można wykonywać na nim wiele skomplikowanych ewolucje w powietrzu. Skejterzy do swojej dyspozycji mają wiele ciekawych konstrukcji takich jak: minirampa, grindbox, funbox, piramidy, poręcze oraz wiele innych. Na terenie skateparku zbudowano również chodniki, furtki oraz ogrodzenia. Park posiada również 3 tablice informacyjne, na których można znaleźć regulamin. Zadbano również o zieleń i posadzono 22 nowe drzew – klony i wiśnie. 

Kto może przyjść do nowego skateparku?

Skatepark jest dostępny dla wszystkich. Jest również bezpłatny. Młodzieżowe Centrum Sportu we Wrocławiu zostało zarządcą tej inwestycji. Koszt budowy wynosił 2,7 miliona złotych. Ciekawostką jest fakt, iż w ramach budowy dodatkowo powstało też ogrodzone boisko do siatkówki. 

Deskorolki, hulajnogi, rolki, BMX

Na Skateparku można jeździć nie tylko na deskorolce, warto zabrać ze sobą hulajnogę, BMX-a czy rolki. Gdzie jeszcze warto się wybrać pojeździć we Wrocławiu?

  • Skatepark Zajezdnia 31, popularne i zachwalane miejsce (wstęp bezpłatny),
  • Skatepark przy ul. Pomorskiej,
  • Skatepark przy ul. Agrestowej,
  • Skatepark przy ul. Królewskiej, w Parku Jedności, 
  • Nowy skatepark (otwarty od 29 listopada) w okolicach toru wrotkarskiego WCT Spartan, przy ul. Sukielickiej (ogólnodostępny, wstęp bezpłatny),
  • Dwa nie za duże skateparki, wybudowane dla mieszkańców osiedli, znajdują się w Bielanach Wrocławskich, przy ul. Fiołkowej i Jaśminowej.

Warto wyrwać się z domu i spróbować swoich sił na skateparku. Należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu, ważne są kask oraz ochraniacze. Nie ma ograniczeń można zabrać ze sobą rolki, hulajnogę, deskę, czy BMX-a. Pamiętajmy żeby dbać i nie niszczyć miejsc z których korzystamy. 

Zobacz, jak bezpiecznie bawić się w skateparku.